Очередная провокация: РФ обвинила Украину в обстреле азотом

Щодо спростування висунутих РФ звинувачень на адресу ЗС України в обстрілі ємності з азотною кислотою на заводі “Азот” (м.Сєвєродонецьк).

 На момент нанесення удару (ймовірний час 14:00) 31.05.2022 року територія підприємства перебувала під контролем ЗСУ, що свідчить про неможливість нанесення українськими підрозділами удару по своїх позиціях. 31 травня 2022 року ворог проводив штурмові дії у західній частині м.Сєвєродонецьк за підтримки артилерії (ймовірно підрозділами 150 омсбр та 2 і 7 омсбр 2 АК ЗС РФ).

Крім того, про заздалегідь підготовлену російською стороною провокацію свідчить офіційне подання рф (08 травня ц.р.) на адресу організації із заборони хімічної зброї, стосовно намірів ЗС України нібито здійснити хімічну атаку шляхом підриву ємностей з хімічними речовинами у м.Сєвєродонецьк.

Ймовірні місця влучання. Територія підконтрольна військам ЗСУ (білий квадрат), активні дії противника щодо прориву оборони з північної сторони (червоний колір) (карта актуальна на 29 травня).

Раніше опублікована стаття, щодо мінування заводу підрозділами ЗСУ.

В ЛНР сообщили о подготовке Украиной взрывов на химзаводе в Северодонецке

1 марта 2022

Официальный представитель Народной милиции Луганской Народной Республики Иван Филипоненко обвинил украинских военных в минировании складов с аммиаком в подконтрольном Киеву городе Северодонецке Луганской области.

«По поступившей нам информации, в населенном пункте Северодонецк украинские боевики заминировали склады с аммиаком и в ближайшие сутки планируют совершить их подрыв с целью впоследствии обвинить Народную милицию ЛНР в этой провокации», — заявил Филипоненко журналистам.

У проросійських телеграм каналах було опубліковане повідомлення про вибух на території підконтрольній ЗС України.

Карта бойових дій станом на 01 травня.